Lektor i epidemiologi - Södertörns högskola - Universitetslärarjobb i Huddinge
Lektor i epidemiologi
Södertörns högskola / Universitetslärarjobb / Huddinge
Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Visa alla universitetslärarjobb i Huddinge, Botkyrka, Stockholm, Salem
Visa alla jobb hos Södertörns högskola i Huddinge

Södertörns högskola är ett lärosäte i Stockholm som utbildar, forskar och samverkar för en hållbar samhällsutveckling. På högskolan finns drygt 11 000 studenter, cirka 70 program och 270 kurser. Utbildning och forskning bedrivs inom humaniora, samhällsvetenskap, teknik och naturvetenskap. Högskolan erbjuder också polisutbildning och lärarutbildning med interkulturell profil. Mycket av forskningen handlar om frågor som rör Östersjö- och Östeuropaområdet. På Södertörns högskola blandas ämnen, perspektiv, människor och erfarenheter. Här finns de nyfikna och de ifrågasättande. De som söker oväntade kombinationer, utveckling och utmaningar.

Vi söker en lektor i epidemiologi med inriktning mot folkhälsovetenskap.

Anställningen
Anställningen är tillsvidare och omfattar heltid med tillträde snarast. Högskolan kan komma att tillämpa sex månaders provanställning.

Vi vill ha din ansökan senast 2019-03-31.

Ytterligare upplysningar
Programsamordnare för master i miljövetenskap: Monica Hammer tel: 08-608 46 35, e-post: monica.hammer@sh.se
Programsamordnare för Miljö och utvecklingsprogrammet: Patrik Dinnetz, tel 08-608 45 12, e-post: patrik.dinnetz@sh.se
Programsamordnare för Utveckling och internationellt samarbete: Madeleine Bonow, tel 08-608 47 08, e-post: madeleine.bonow@sh.se
Avdelningsföreståndare Maria Bergman, tel: 08-608 47 06, e-post: maria.bergman@sh.se,
Biträdande personalchef Tomas Rothstein, tel: 08-608 41 88, e-post: tomas.rothstein@sh.se

Publiceringsdatum
2019-02-25

Facklig kontakt
SACO: Antonia Ribbing, tel: 070 -602 87 61, antonia.ribbing@sh.se

ST: Karin Magnusson tel: 08 -608 41 75, karin.magnusson@sh.se

SEKO: Henry Wölling tel: 08 -524 840 80, henry.wolling@ki.se

Södertörns högskola har gjort ett medvetet medieval för denna rekrytering och vi undanber oss därför kontakt med annonssäljare eller andra säljare av rekryteringstjänster.

För att få mer information om anställningen och för ansökan via högskolans webbplats var vänlig klicka nedan på länken 'Ansök på arbetsgivarens webbplats'

Välkommen med din ansökan!

Varaktighet, arbetstid
Heltid/ Ej specificerat

Ersättning
Individuell lönesättning

Så ansöker du
Sista dag att ansöka är 2019-03-31
Klicka på denna länk för att göra din ansökan

Företag
Södertörns Högskola

Adress
Södertörns Högskola
14189 Huddinge
14189 Huddinge

Kontorsadress
Alfred Nobels Allé 7, Flemingsberg

Jobbnummer
4632722

Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Sökord


Prenumerera
Fyll i din e-postadress för att få e-postnotifiering när det dyker upp fler lediga jobb hos Södertörns högskola: