Semestervikarier inom vård och omsorgsavd. - Malung-Sälens Kommun, Socialförvaltningen, Malung-Sälens kommun - Vårdbiträdes- och personlig assistentsjobb i Malung Sälen
Semestervikarier inom vård och omsorgsavd.
Malung-Sälens Kommun, Socialförvaltningen, Malung-Sälens kommun / Vårdbiträdes- och personlig assistentsjobb / Malung Sälen
Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Visa alla vårdbiträdes- och personlig assistentsjobb i Malung Sälen, Vansbro, Mora, Älvdalen
Visa alla jobb hos Malung-Sälens Kommun, Socialförvaltningen, Malung-Sälens kommun i Malung Sälen

Malung-Sälens kommun i Västerdalarna med ca 10 500 invånare är en av landets till ytan största kommuner. Längst i norr ligger Sälenfjällen, som är Sveriges sydligaste fjällområde och Skandinaviens största vintersportområde. Malung-Sälens kommun är också känt för Vasaloppet och Dansbandsveckan. Förutom upplevelseindustrin och en snabbt växande turism har kommunen ett rikt och differentierat näringsliv, ca 750 företag. Kommunen är välförsedd med samhällelig service ex vis bra barnomsorg och gymnasieskola.
Är Du intresserad av att bo och arbeta i Skandinaviens största vinterturistkommun?
Är Du intresserad av jakt och fiske? Eller kanske har stort intresse av ett rikt kulturutbud - i alla dess former?
Är Du intresserad av en Kommun som befinner sig i ständig expansion och har visionen att bli Sveriges bästa arbetsgivare?

Publiceringsdatum
2008-05-08

Arbetsuppgifter
Vi kan erbjuda dig: Dagtid, kvällstid,natt, heltid respektive deltidstjänstgöring.
Tillträde enligt överenskommelse

Kvalifikationer
Vi söker sjuksköterskor,undersköterskor,vårdbiträden,ekonomibiträden och kokerskor inom våra särskilda boendeformer och hemtjänst, personliga assistenter, vårdare-vårdarinnor inom vår LSS-verksamhet samt boendestödjare inom socialpsykiatrin.

Arbetstider och omfattning
Vikariat, tillträde:

Så ansöker du
Sista dag att ansöka är 2008-05-30
Ange i din ansökan den/de arbetsplatser du helst vill arbeta inom.
Ansökan kan skickas till e-postadress: christina.andersson@malung-salen.se
Ansökan sker via företagets webbplats.

Kontakt
Marianne Jonsson-Lill, LSS-boende, 0280-186 68, marianne.jonsson-lill@malung-salen.se
Karin Birgersdotter, LSS-boende, Dagcenter, 0280-186 64, karin.birgersdotter@malung-salen.se
Veronica Arnesson, Skålmogården, 0280-185 32, veronica.arnesson@malung-salen.se
Marita Jonsson,Kringlan,hemtj.y-mlg,Tyngsjö,So lä, 0280-184 86, marita.jonsson@malung-salen.se
Anna-Britta Henriksson,Hemtjänst Malung, 0280-182 98, anna-britta.henriksson@malung-salen.se
Elisabeth Cargård, Malungs vårdhem, 0280-184 58, elisabeth.cargard@malung-salen.se
Kerstin Sandgren, Sjuksköterskor, 0280-183 22, kerstin.sandgren@malung-salen.se

Företag
Malung-Sälens Kommun, Socialförvaltningen, Malung-Sälens kommun

Adress
Malung-Sälens Kommun, Socialförvaltningen, Malung-Sälens kommun
Box 14
78221 Malung

Jobbnummer
214495

Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Sökord


Prenumerera
Fyll i din e-postadress för att få e-postnotifiering när det dyker upp fler lediga jobb hos Malung-Sälens Kommun, Socialförvaltningen, Malung-Sälens kommun: