Front Office Representative

Nordic Retail Group / Säljarjobb / Stockholm
Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Visa alla säljarjobb i Stockholm, Solna, Lidingö, Sundbyberg, Danderyd eller i hela Sverige
Visa alla jobb hos Nordic Retail Group i Stockholm, Uppsala, Enköping, Västerås, Norrköping eller i hela Sverige

Pidätkö asiakkaiden parissa työskentelystä?
Puhutko sujuvaa suomea ja ruotsia?
Etsimme juuri sinua tehtävään, jossa voit kasvaa ja kehittyä!

Om Nedis
Nedis är en av Europas ledande leverantörer inom tillbehör till konsument elektronik och har över 30 års erfarenhet. Nedis har 10 egna varumärken och distribuerar ytterligare omkring 300 varumärken. Bolaget har mer än 350 anställda som är spridda på huvudkontoret i Holland samt lokala kontor i 15 länder.Nedis erbjuder prisvärda produkter, en väl fungerade logistik och ett innovativt sortiment.

Työtehtävä

Toimit yrityksen vastaanotossa Front Office tehtävissä ja tehtäväkuvasi on laaja. Päivittäisiin tehtäviisi kuuluu mm:

• asiakaspuhelujen ja postin käsittely

• yritysasiakkaisiin liittyvät myynti-, lisämyyntitehtävät ja tarjoukset

• myyntitiimin moninaiset tukitehtävät

Tässä tehtävässä sinulla on mahdollisuus kehittyä, oppia ja olla mukana vaikuttamassa työtehtäviin ja tiimiin. Tehtävänkuvasi voi laajentua sinun osaamisesi ja kykyjesi mukaan. Tiimi tekee päivittäin tiivistä yhteistyötä AMien ja KAMien kanssa.

Osaamisprofiili

Sinulla on vähintään lukiotasoinen koulutus ja kokemusta myynnintukitehtävistä tai puhelinmyynnistä. On eduksi, mikäli olet aiemmin hoitanut yrityksen puhelinliikennettä ja ollut mukana B2B myynnissä.

Työssä on osattava sujuvaa kirjallista ja puhuttua suomea, ruotsia ja englantia.

Etsimme reipasta ja pirteää myyntihenkistä henkilöä, joka viihtyy asiakkaiden parissa eikä vierasta puhelintyötä. Olet palvelualtis, ja tartut pelottomasti uusiin tehtäviin ja tilanteisiin.

Työssäsi tarvitset perus MS Office osaamista ja taitoja (Word, Excel).

Tämän rekrytoinnin hoitaa Nedis yhteistyössä Nordic Retail Groupin kanssa. Mikäli sinulla on lisäkysymyksiä, ole ystävällisesti yhteydessä ruotsiksi tai englanniksi Alexandra Rickle,rickle@nordicretailgroup.com

Varaktighet, arbetstid
Heltid Anställningstid enligt överenskommelse

Publiceringsdatum
2018-10-19

Ersättning
Lön enligt överenskommelse

Så ansöker du
Sista dag att ansöka är 2019-04-07
Klicka på denna länk för att göra din ansökan

Kontakt
Alexandra Rickle rickle@nordicretailgroup.com 0709530400

Företag
Nordic Retail Group

Adress
Linnegatan 9-11
11447 Stockholm

Kontorsadress
Linnegatan 9-11, Stockholm

Jobbnummer
4411890