Undersköterska/Sommarvikariat - Bräcke Kommun - Undersköterskejobb i Bräcke
Undersköterska/Sommarvikariat
Bräcke Kommun / Undersköterskejobb / Bräcke
Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Visa alla undersköterskejobb i Bräcke, Höganäs, Ängelholm, Helsingborg
Visa alla jobb hos Bräcke Kommun i Bräcke

Bräcke kommun, Vård & Omsorg söker Sommarvikarier.
Inför sommaren söker vi vikarier som kan arbeta inom, Hemtjänsten, Äldreboenden, Gruppbostäder eller som Personliga assistenter.
Vi ser helst att Du har genomgått omvårdnadsprogrammet eller har erfarenhet av arbete inom vård & omsorg. Vi fäster stor vikt vid personliga egenskaper.
Arbetet består av alla förekommande sysslor inom omvårdnad. Om du är positiv, flexibel, villig att ta ansvar och har ett fint bemötande mot vårdtagare så är Du varmt välkommen att söka arbete hos oss.
Upplysningar om vikariaten lämnas av våra enhetschefer.
Bräcke
Hemtjänsten Gunilla Kaev tel. 0693-16280, gunilla.kaev@bracke.se
Gimsätra Tore Hellström tel. 0693-16281, tore.hellströ m@bracke.se
Gruppbostäder Margareta Norberg tel. 0693-16293, margareta.norberg@bracke.se
Personliga assistenter Mari Edström tel. 0693-16322, mari.edströ m@bracke.se
Gällö
Hemtjänsten Hans Olsson tel. 0693-16494, hans.olsson@bracke.se
Gellinergården Jan Elmqvist tel. 0693-16460, jan.elmqvist@bracke.se
Gruppbostäder Lena Vestlin tel. 0693-16488, lena.vestlin@bracke.se
Kälarne
Hemtjänsten Mona Henriksson tel. 0696-16581, mona.henriksson@bracke.se
Tallgläntan Majvor Thorin tel. 0696-16567, majvor.thorin@bracke.se

Publiceringsdatum
2008-03-18

Anställningstyp/arbetstider
Visstidsanställning 11 dagar - 3 månader
Heltid/Deltid
Tidsbegränsad. Tillträde enligt överenskommelse. Schemalagd arbetstid.

Ersättning
Fast lön
Kollektivavtal finns.

Så ansöker du
Ansökan kan skickas till e-postadress: bracke@bracke.se

Företag
Bräcke kommun

Adress
Bräcke kommun
Box 190
84060 BRÄCKE

Kontorsadress
Hantverksgatan 25
BRÄCKE

Kontaktuppgifter
Telefonnummer: 0693-16100

Jobbnummer
167526

Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Sökord


Prenumerera
Fyll i din e-postadress för att få e-postnotifiering när det dyker upp fler lediga jobb hos Bräcke Kommun: