Undersköterska - Borgholms Kommun - Socialförvaltningen - Undersköterskejobb i Borgholm
Undersköterska
Borgholms Kommun - Socialförvaltningen / Undersköterskejobb / Borgholm
Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Visa alla undersköterskejobb i Borgholm, Mönsterås, Kalmar, Mörbylånga
Visa alla jobb hos Borgholms Kommun - Socialförvaltningen i Borgholm

VÄLKOMMEN ATT ARBETA SOM SEMESTERVIKARIE I BORGHOLMS KOMMUN! Är Du
intresserad av att arbeta som semestervikarie hos oss? Kommunens äldre-och
handikappomsorg söker vikarier till gruppbostäder, äldreboende och hemtjänst.
ÄLDREOMSORGEN - ÄLDREBOENDE söker UNDERSKÖTERSKA/VÅRDBITRÄDE till
Strömgården Borgholm, Ekbacka Borgholm, Soldalen Köpingsvik och Åkerbohemmet
Löttorp. Upplysningar lämnas av: Strömgården Enhetschef Gerd
Johnsson 0485-882 68 gerd.johnsson@borgholm.se
Ekbacka enhet 1&2 Enhetschef Arletta Rakowska 0485-882 35 arletta.rakowska@borgholm.se
Ekbacka enhet 4 Enhetschef Caroline Larsson 0485-881 73 caroline.larsson@borgholm.se
Ekbacka enhet 5&6 Enhetschef Eva-Lotte Strand 0485-882 68 ewa-lotte.strand@borgholm.se
Soldalen Enhetschef Carina Axelsson 0485-88265 carina.axelsson@borgholm.se
Åkerbohemmet Enhetschef Elisabeth Karlsson 0485-882 65 elisabet.karlsson@borgholm.se
ÄLDREOMSORGEN- HEMTJÄNSTEN söker UNDERSKÖTERSKA/VÅRDBITRÄDE till
Borgholm centrum, Borgholm söder, bostad för äldre, nattpatrull
Köpingsvik/Långlöt Löttorp/Böda Upplysningar lämnas av
Hemtjänsten Borgholm centrum Enhetschef Conny Legell 0485-882 02 conny.legell@borgholm.se
Hemtjänst Borgholm söder, bostad för äldre samt Nattpatrull Enhetschef
Kerstin Borg 0485-886 36 kerstin.borg@borgholm.se
Hemtjänst Köpingsvik/Långlöt Klockargården i Löt, dagverksamhet för
demenssjuka Enhetschef Inga-Britt Törnqvist 0485-881 48 inga-britt.tö rnkvist@borgholm.se Hemtjänst norr,
Löttorp, Böda och Nattpatrull Enhetschef Anna Hasselbom Trofast 0485-882 63
anna.hasselbom@borgholm.se
Kvalifikationer: Undersköterskekompetens, omvårdnadsprogrammet
eller motsvarande, men du är välkommen att söka även om du har annan utbildning
eller erfarenhet. Ett intresse för att jobba med människor är dock en
förutsättning. Erfarenhet av liknande arbete och körkort är meriterande. Du ska
ha fyllt 18 år. Vi tillämpar individuell lönesättning. Ange i den ansökan
vilken tidsperiod du kan arbeta. OBS! skicka ENDAST en ansökan och
ange 1:a, 2:a osv val. Frågor besvaras av Ewa Wickardt-Ennerfelt 0485-881 93
eller resp enhetschef.

Publiceringsdatum
2008-02-01

Körkortskrav
B körkort fordras.

Anställningstyp/arbetstider
Tidsbegränsad. Hel/deltid. Schemalagd arbetstid. dag/kväll och natt under minst
åtta veckor sammanhängande under perioden juni-augusti.

Ersättning
Fast lön. enl avtal.
Facklig företrädare
SKTF Therese Åhlander 0485-880 95.
Kommunal Cecilia Laneborg-Johnsson 0485-881 01.
Vårdförbundet Gunnel Engström 0485- 881 91.

Kontakt
Ewa Wichardt-Ennerfelt 0485-881 93.

Så ansöker du
Ansökan inkommen senast 080309. BEMANNINGSPOOLEN BORGHOLMS KOMMUN, Box 52, 387
21 BORGHOLM

Företag
Borgholms Kommun - Socialförvaltningen
Badhusg 23
Box 52
387 21 BORGHOLM Tel 0485-88000
Fax 0485-88021
Mer information på http://www.borgholm.se

Jobbnummer
117952

Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Sökord


Prenumerera
Fyll i din e-postadress för att få e-postnotifiering när det dyker upp fler lediga jobb hos Borgholms Kommun - Socialförvaltningen: