Tandsköterska - Inst för Odontologi - Assistentjobb i Huddinge
Tandsköterska
Inst för Odontologi / Assistentjobb / Huddinge
Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Visa alla assistentjobb i Huddinge, Botkyrka, Stockholm, Salem
Visa alla jobb hos Inst för Odontologi i Huddinge

TANDSKÖTERSKA, heltid, till avdelningen för ortodonti.

Befattningen innebär:

* Att vara sköterska för tandläkare på internationellt 3-årigt specialieringsprogram i ortodonti
* Vid behov även delta i gruppundervisning på studentklinik som assistera specialisttandläkare

Du skall vara flexibel och ha intresse för utbildning och utveckling, känna trygghet i en miljö med medarbetare från olika kulturer och ha goda kunskaper i engelska.

Om du vill arbeta i denna miljö är Du välkommen att ringa ortodontiassistent Helene Bohlin, tel 08-524 88353 eller professor Jan Huggare, tel 05-524 88351.

Fackliga företrädare:
SACO: Lars Sundell, tel 08-524 882 24 E-post Lars.Sundell@ki.se
OFR: Birgitta Lindholmer, tel 08-524 8260 E-post Birgitta.Lindholmer@.ki.se
SEKO: Gunnar Stenberg, tel 08-524 88075 E-post Gunnar.Stenberg@ki.se

Din ansökan märkt med dnr 4968 /2007 sänds senast den
4 januari 2008 till
Karolinska Institutet
Administrationen Att: Lena Jarsman
Box 4064
141 04 HUDDINGE
eller med e-post till Lena.Jarsman@ki.se

Publiceringsdatum
2007-12-11

Anställningstyp/arbetstider
tillsvidare, provanställning på 6 månader tillämpas

Ersättning
Fast lön, Individuell lönesättning

Kontakt
Helene Bohlin, 08-524 88353 Telefon, Helene.Bohlin@ki.se , Ortodontiassistent
Jan Huggare, 08-524 88351 Telefon, Jan.Juggare@ki.se , Professor

Facklig kontakt
Lars Sundell, 08-524 88224 Telefon, Lena.Jarsman@ki.se , SEKO
Birgitta Lindholmer, 08-524 88260 Telefon, Birgitta.Lindholmer@ki.se , OFR
Gunnar Stenberg, 08-524 88075 Telefon, Gunnar.Stenberg@ki.se , SEKO

Så ansöker du
Sista ansökningsdag 2008-01-04
Ange följande referens när du ansöker: Dnr 4968/2007
Vi tar emot ansökan via epost: Lena.Jarsman@ki.se

Företag
Inst för Odontologi
Box 4064
14104 HUDDINGE
Telefonnummer: 08-524 88050
Faxnummer: 08-7118343
E-postadress: Lena.Jarsman@ofa.ki.se
Mer information på http://www.ki.se/odont

Jobbnummer
74175

Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Sökord


Prenumerera
Fyll i din e-postadress för att få e-postnotifiering när det dyker upp fler lediga jobb hos Inst för Odontologi: