Sommarjobb i Västerås, Mälarstaden - Attendo Care AB, Attendo Care, Region Mellan - Undersköterskejobb i Västerås
Sommarjobb i Västerås, Mälarstaden
Attendo Care AB, Attendo Care, Region Mellan / Undersköterskejobb / Västerås
Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Visa alla undersköterskejobb i Västerås, Hallstahammar, Surahammar, Eskilstuna
Visa alla jobb hos Attendo Care AB, Attendo Care, Region Mellan i Västerås

Attendo Care är Nordens ledande privata vård- och omsorgsföretag.
Attendo Care erbjuder tjänster inom äldreomsorg, individ- och familjeomsorg samt omsorg till funktionshindrade. Vi finns på ett 70-tal orter från Ystad i syd till Kalix i norr samt i Norge och Danmark. Vi har drygt 10 000 medarbetare och en årlig omsättning på 3,9 miljarder kronor.
Attendo Care befinner sig i ett expansivt skede och söker fler engagerade medarbetare som kan bidra till en hög kvalitet i omsorgen. I gengäld erbjuder vi ett omväxlande och roligt arbete med tydlig ansvarsfördelning och med möjlighet till personlig utveckling.

Publiceringsdatum
2008-02-29

Arbetsuppgifter
Vi söker semestervikarier till våra verksamheter i Västerås. Vi har verksamhet inom följande områden: hemtjänst, demensboende, servicehus, ålderdomshem och LSS boenden.
Våra verksamheter är belägna i Västerås: Rösegården, Pilfinksgården, Granen, Hammarby Äldreboende, Flodinsgården, Hagalidsgården, Tujagården, LSS Utmarksgatan, LSS Sigtunagatan, LSS Frejagatan, LSS Plåtslagargatan, LSS Rönnbergagatan, hemtjänst i hela Västerås.
Vi har två semesterperioder, v 25-28 och v 29-32. Vi kommer att prioritera dem som vill arbeta hela semesoterperioder och helst bägge.
Schemalagd arbetstid, dag/kväll alt natt, helgtjänstgöring ingår.

Kvalifikationer
Du skall vara utbildad undersköterska och helst ha erfarenhet inom äldreomsorg.
Stor vikt läggs vid personlig lämplighet såsom samarbetsförmåga, ansvarstagande och initiativförmåga. För vissa arbeten krävs körkort. Du måste vara minst 18 år fyllda.

Anställningstyp/arbetstider
Tills vidare
Heltid/Deltid
Allmän visstidsanställning, tillträde: enl ök - 2008-08-31

Ersättning
Fast lön
Lön/Sysselsättningsgrad: Enligt avtal.

Så ansöker du
Sista dag att ansöka är 2008-03-31
Ange följande referens när du ansöker: Västerås sommar
Ansökan kan skickas till e-postadress: therese.heden@attendo.se

Kontakt
Annette Lundblom, 021-13 30 83, annette.lundblom@attendo.se
Claus Meyer, 021-14 90 50, claus.meyer@attendo.se
Uno Kristoffersson, 021-15 12 40, uno.kristoffersson@attendo.se
Pirkko Rosendahl, 021-35 01 16, pirko.rosendahl@attendo.se
Ann-Christin Andersson, 021-31 39 00, ann-christin.andersson@attendo.se
Anette Beijar, 021-17 92 77, 0708-76 44 48, anette.beijar@attendo.se
Annelie Andersson, 021-14 28 65, 0705-49 80 30, annelie.andersson@attendo.se

Företag
Attendo Care AB, Attendo Care, Region Mellan

Adress
Attendo Care AB, Attendo Care, Region Mellan
Box 47624
72461 Västerås

Jobbnummer
142804

Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Sökord


Prenumerera
Fyll i din e-postadress för att få e-postnotifiering när det dyker upp fler lediga jobb hos Attendo Care AB, Attendo Care, Region Mellan: