Semestervikariat-Sjuksköterskor/specialistutbildade Sjukskötersk - Region Skåne - Sjuksköterskejobb i Lund
Semestervikariat-Sjuksköterskor/specialistutbildade Sjukskötersk
Region Skåne / Sjuksköterskejobb / Lund
Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Visa alla sjuksköterskejobb i Lund, Lomma, Staffanstorp, Burlöv
Visa alla jobb hos Region Skåne i Lund

Universitetssjukhuset i Lund

SEMESTERVIKARIAT SOMMAREN 2008

UNIVERSITETSSJUKHUSET I LUND
är ett regionsjukhus som erbjuder högt specialiserad sjukvård till invånarna i södra sjukvårdsregionen. Dessutom erbjuder vi bassjukvård till invånarna i närområdet. Vår ambition är att med hög kompetens och kvalitet vara ett ledande sjukhus och därmed bidra till ett friskare samhälle och en god livskvalitet. Forskning, undervisning och utveckling är en viktig del av sjukhusets vardag. Sjukhuset är givetvis rökfritt. Vi strävar efter en jämn könsfördelning och ser mångfald som en styrka. Vi välkomnar därför sökande med olika bakgrund.

Vi söker

SJUKSKÖTERSKOR/SPECIALISTUTBILDADE SJUKSKÖTERSKOR
med adekvat utbildning.

Universitetssjukhuset är indelat i sju divisioner. På sjukhusets internetportal www.usil.se under rubriken Om oss/Vår organisation kan du se vilka olika verksamheter som ingår i varje division.

För mer information om de olika vikariaten kontaktar du kontaktpersonen inom de olika divisionerna:

Division 1
Birgitta Blohm, 046-171173, birgitta.blohm@skane.se

Division 2
Kerstin Persson, 046-177212, kerstin.l.persson@skane.se

Division 36
Kim Nybble, 046-172352, kim.nybble@skane.se

Division 4
Berit Eskilsson, 046-172670, berit.eskilsson@skane.se

Division 7
Elin Jacobsson, 046-174354, elin.jacobsson@skane.se

Division 8
Berit Millhagen, 046-178359, berit.millhagen@skane.se

Vid frågor kontakta oss på Jobbtelefonen på JobKom 046-177990, e-post.jobmail.lund@skane.se

Vi vill att du söker Online

Sänd inga ansökningar via e-post!

Sista dag att ansöka är 2008-03-07

Publiceringsdatum
2008-02-20

Anställningstyp/arbetstider
Heltid

Säsongsarbete

Ersättning
Så ansöker du
Ansök via vår Webb-plats:
http://cv.skane.jobb.se/applyStart.asp?jobid=67582871

Företag
Region Skåne
*
* -

Jobbnummer
135655

Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Sökord


Prenumerera
Fyll i din e-postadress för att få e-postnotifiering när det dyker upp fler lediga jobb hos Region Skåne: