Semestervikariat Undersköterska/vårdbiträde Mm - Pajala kommun / Socialförvaltningen - Undersköterskejobb i Pajala
Semestervikariat Undersköterska/vårdbiträde Mm
Pajala kommun / Socialförvaltningen / Undersköterskejobb / Pajala
Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Visa alla undersköterskejobb i Pajala, Övertorneå, Överkalix, Gällivare
Visa alla jobb hos Pajala kommun / Socialförvaltningen i Pajala

Sommarvikarier 2008
Socialtjänsten söker undersköterskor/vårdbiträden, handledare
samt personliga assistenter som sommarvikarier inom Pajala kommun, dag, kvälls- och/eller nattjänstgöring. Inom hemtjänsten kan natt- eller annan beredskap ingå.

Publiceringsdatum
2008-03-04

Kvalifikationer
Undersköterske-/vårdbiträdesutbildning önskvärd. Du bör ha fyllt 18 år. Kunskaper i finska språket/meänkieli är meriterande. Inom hemtjänsten samt för vissa övriga tjänster, bl. a. inom individomsorgen krävs körkort.
Ansökan: Ansök så snart som möjligt, dock senast 7 april. För information kontakta nedanstående arbetsledare.
Individomsorgen:
Carin Johansson (socialpsykiatrin Klippan och
missbruksenheten Bojen samt socialsekreterare)
Tfn.0978 120 61 Carin.Johansson@kommun.pajala.se
Daga Nyberg (LSS-gruppbostäder och personliga assistenter)
Tfn.0978 120 43 Daga.Nyberg@kommun.pajala.se
Gabriella Latvala (personliga assistenter)
Tfn.0978 120 07 Gabriella.Latvala@kommun.pajala.se
Johanna Uusitalo (handledare till serviceboende)
Tfn 0978 122 06 Johanna.Uusitalo@kommun.pajala.se
Ingela Kumpula (personliga assistenter)
Tfn 0978 120 35 Ingela.Kumpula@kommun.pajala.se
Äldreboendet:
Siv Kero (Rönngården, gruppboende, Tärendö)
Tfn.0978 203 36 Siv.Kero@kommun.pajala.se
Inger Smedqvist Lahti (Asphemmet gruppboende,
Junosuando) Tfn. 0978 300 11
Inger.Smedqvist-Lahti@kommun.pajala.se
Majbritt Eneslätt (Tallgården, äldreboende, Korpilombolo)
Tfn. 0977 100 01 Majbritt.Eneslatt@kommun.pajala.se
Siv Pudas (Älvbacka, äldreboende, Pajala)
Tfn. 0978 122 25 Siv.Pudas@kommun.pajala.se
Marlene Videkull (Ängsbacken, äldreboende, Pajala)
Tfn. 0978 122 32, 121 03
Marlene.Videkull@kommun.pajala.se
Carin Oja (Björkkullen och Lyckan, gruppboenden, Pajala
samt Garvaregatan äldreboende, Pajala )
Tfn. 0730 88 45 27 Carin.Oja@kommun.pajala.se
Hemtjänsten:
Therese Mörtberg/Åsa Kero (Korpilombolo)
Tfn. 0977 104 87 Therese.Mortberg@kommun.pajala.se
Asa.Kero@kommun.pajala.se
Enhetschef Britt-Marie Johansson (Tärendö)
Tfn. 0978 120 97
Britt-Marie.Johansson@kommun.pajala.se
Elisabeth Korsvik (Junosuando, Parkalompolo)
Tfn. 0978 303 26, 304 32
Elisabeth.Korsvik@kommun.pajala.se
Agneta Lantto ( Pajala centralort, Kitkiöjärvi, Aareavaara och
Korttidsboendet) tfn 0978 122 24
Agneta.Lantto@kommun.pajala.se
Hemtjänstens arbetsledare är ofta ute hos brukarna - därför når du dem säkrast genom e-post!

Körkortskrav
B

Anställningstyp/arbetstider
Visstidsanställning 11 dagar - 3 månader
Efter överenskommelse Semestervikariat

Ersättning
Fast lön

Så ansöker du
Sista dag att ansöka är 2008-04-07
Ansökan skickas till : Pajala kommun, Att: resp. kontaktperson, 984 85 PAJALA
Välkommen med DIN ansökan!

Företag
Pajala kommun / Socialförvaltningen

Adress
Pajala kommun / Socialförvaltningen
Kommunhuset
98485 PAJALA

Kontorsadress
Pajala kommun / Socialförvaltningen
Medborgarvägen 4
PAJALA

Kontaktuppgifter
Telefonnummer: 0978-12000

Jobbnummer
152480

Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Sökord


Prenumerera
Fyll i din e-postadress för att få e-postnotifiering när det dyker upp fler lediga jobb hos Pajala kommun / Socialförvaltningen: