Läkare inriktning allmänmedicin och geriatrik - Landstinget Dalarna - Läkarjobb i Falun
Läkare inriktning allmänmedicin och geriatrik
Landstinget Dalarna / Läkarjobb / Falun
Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Visa alla läkarjobb i Falun, Borlänge, Säter, Gagnef
Visa alla jobb hos Landstinget Dalarna i Falun

Läkare till Närsjukvården Dalarna Närsjukvården Dalarna söker läkare
inom specialiteterna allmänmedicin och geriatrik. För att möta
kommande pensionsavgångar behöver vi nyanställa läkare inom allmänmedicin och
geriatrik. Föreskriven utbildning för tjänsterna krävs. Då vi behandlar
ansökningarna vart efter de kommer in, så ser vi fram mot Din ansökan så fort
som möjligt. Har Du frågor är Du välkommen att kontakta våra
HR-specialister nedan: Inger Bernhardsson 023-49 06 18, inger.bernhardsson@ltdalarna.se Birgitta Silfverin 023-49 52 96, birgitta.silfverin@ltdalarna.se Margareta Nordman 0226-49 64 19, margareta.nordman@ltdalarna.se Hans Sundmark 0226-49 62 18, hans.sundmark@ltdalarna.se Margareta Ivarsson 0281-49 81 93, margareta.ivarsson@ltdalarna.se Barbro Heidenborg 0226-49 64 72, barbro.heidenborg@ltdalarna.se Gå gärna in på vår hemsida: www.ltdalarna.se .

Publiceringsdatum
2008-02-22

Anställningstyp/arbetstider
Tills vidare. Tillträde efter överenskommelse. Hel/deltid. Schemalagd arbetstid.
Anställningsform, sysselsättningsgrad och placeringsort kan diskuteras.

Ersättning
Fast lön.

Så ansöker du
Ansökan inkommen senast 080531 via email till britt-marie.ersmark@ltdalarna.se . Inkomna ansökningar behandlas fortlöpande och skickas till: Närsjukvården Dalarna, Britt-Marie Ersmark, Falu Lasarett, 791 82 FALUN.

Företag
Landstinget Dalarna
Falu Lasarett
791 82 FALUN Tel 023-492000
Fax 023-490504

Jobbnummer
137460

Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Sökord


Prenumerera
Fyll i din e-postadress för att få e-postnotifiering när det dyker upp fler lediga jobb hos Landstinget Dalarna: