Cirkelledare; ABF i Sjuhärad 16 platser - ABF Sjuhärad Hk - Lärarjobb i Borås
Cirkelledare; ABF i Sjuhärad 16 platser
ABF Sjuhärad Hk / Lärarjobb / Borås
Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Visa alla lärarjobb i Borås, Bollebygd, Svenljunga, Ulricehamn
Visa alla jobb hos ABF Sjuhärad Hk i Borås

Vi söker dig som vill dela med dig av dina kunskaper och arbeta hos oss på Studieförbundet ABF i Sjuhärad. Vi finns i Borås, Bollebygd, Mark, Ulricehamn, Svenljunga och i Tranemo. Arbetstiderna är främst på kvällstid, dagtid/helger kan förkomma beroende på ämnets art. Vi söker cirkelledare inom följande ämnen:
Tyska
Teater
Matlagning
Digital fotografering
Jägarskola
Sömnad Line Dance
Släktforskning på nätet.
Mobiltelefon
Ekonomi/Bokföring
Akvarell och oljemålning.
Har du kunskaper inom andra ämnen så tar vi gärna emot förslag. Som cirkelledare hos oss på ABF Sjuhärad får du pedagogisk utbildning samt möjlighet att utveckla dig själv genom att dela med dig av dina kunskaper till andra.
Krav: Ämneskunskap. Stor vikt läggs vid personlig lämplighet och social kompetens. Samt att ni delar ABF:s värderingar.

Publiceringsdatum
2008-04-23

Anställningstyp/arbetstider
Kontakt
Annette Bjernhagen Borås 0771-500 200 annette.bjernhagen@abf.se
Kjell Richardsson Bollebygd 0771-500 200 kjell.richardsson@abf.se
Annica Jonasson Mark 0771-500 200 annica.jonasson@abf.se
Josefin Hagberg Ulricehamn 0771-500 200 josefin.j.hagberg@abf.se
Gunvor Appelqvist Svenljunga 0771-500 200 gunvor.appelqvist@abf.se
Kari Nurkkanen Tranemo 0771-500 200 kari.nurkkanen@abf.se

Så ansöker du
Ansökan via e-post eller telefon senast 31 maj. Ansökningar via e-post, där intresse uppstår bokas tider i juni månad för anställningsintervjuer med:

Företag
ABF Sjuhärad
Allégatan 20 våning 3
50332 Borås
Tel 0771-500 200
Fax 033-138157

Arbetstider och omfattning
Tillsvidare
Deltid
Objektsanställning, deltid, kvällstid. Kan leda till fler arbetstillfällen om allt stämmer.

Ersättning
Fast lön
Annan löneform. Timlön

Så ansöker du
Ansökan kan skickas till e-postadress: info.sjuharad@abf.se

Företag
ABF Sjuhärad Hk

Adress
ABF Sjuhärad Hk
Allégatan 20 vån 3
50332 BORÅS

Kontorsadress
Allégatan 20 vån 3

Kontaktuppgifter
Telefonnummer: 033-132686
E-postadress: info.sjuharad@abf.se

Jobbnummer
201339

Observera att sista ansökningsdag har passerat.

Sökord


Prenumerera
Fyll i din e-postadress för att få e-postnotifiering när det dyker upp fler lediga jobb hos ABF Sjuhärad Hk: